اخبار > خرید تضمینی و توافقی بیش از 121 هزار تن گندم در استان کرمانشاه : 

        به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه  ؛ ماشاءاله ارویسی گفت : از ابتدای فصل برداشت گندم در استان کرمانشاه تا کنون بیش از 121هزار و 267 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کرمانشاهی خریداری شده است که از این مقدار بیش از 70 هزار و 403 تن بصورت تضمینی و بیش از 50 هزار و 863 تن نیز بصورت توافقی تحویل مراکز خرید سطح استان شده است .

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت : این مقدار خرید تضمینی گندم در حال حاضر توسط 6 مرکز دولتی ، 32 سیلوی بخش خصوصی و 5 مرکز مباشر تعاونی روستایی  با نرخ مصوب پنجاه هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گندم ،  صورت گرفته است .

ارویسی تعداد کل مراکز خرید تضمینی سطح استان را 61 مرکز شامل 7 مرکز دولتی ، 40 سیلوی بخش خصوصی و 14 مرکز مباشرین تعاونی روستایی اعلام کرد و اظهار داشت : به استثنای شهرستان سنقر و کلیایی  که هنوز برداشت گندم آغاز نشده ، تمامی مراکز خرید تضمینی در سطح استان فعال و آماده دریافت محموله های گندم کشاورزان گرامی می باشند .

این مقام مسئول همچنین در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان هم استانی نیز اظهار داشت : خوشبختانه تمامی کشاورزانی که تا تاریخ بیست و سوم خرداد ماه گندم خود را تحویل مراکز خرید تضمینی داده اند 100 درصد مطالبات خود را دریافت نموده اند و لذا با تلاش همکاران ما در مجموعه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران تا کنون بیش از 105 میلیارد و 485 میلیون تومان از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان کرمانشاهی واریز شده است .

ارویسی از کشاورزان مجددا در خواست کرد حتما در زمان مراجعه به مراکز خرید تضمینی ، ضمن در دست داشتن کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی فعال به نام خود ، از ثبت نام خود در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی نیز اطمینان حاصل نمایند تا در پرداخت مطالبات ایشان خللی ایجاد نشود .


١١:١٤ چهارشنبه ٢ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: