اخبار > خرید بیش از 63 هزار تن گندم در مناطق گرمسیری استان 

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه - ماشالله ارویسی گفت : از ابتدای فصل خرید تضمینی تاکنون۱۵ هزار و ۷۶۵ تن گندم با نرخ پنج هزار تومان به ازای هر کیلوگرم خریداری شده است.

 وی افزود: ۴۷هزار و ۶۷۰ تن گندم توسط کارخانجات تولید ماکارونی  کشور در مناطق گرمسیری به صورت توافقی و با نرخی بالاتر قیمت خرید تضمینی خریداری شده است.

ارویسی خاطرنشان کرد: مطالبات کشاورزانی که گندم آنها توسط کارخانجات تولید ماکارونی خریداری شده به صورت نقدی پرداخت شده است ضمن اینکه مطالبات سایر کشاورزان نیز با فاصله تنها چند روز پرداخت شده است .

 وی عنوان کرد: مجموع خرید توافقی و تضمینی گندم به ۶۳ هزار و ۴۴۰ تن رسیده است.

 مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: در بخش خرید تضمینی گندم ۷۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان توسط بانک عامل پرداخت شده که از این میزان ۱۵ هزار تن توسط سیلوهای دولتی و بخش خصوصی و ۶۸۸ تن متوسط مباشرین تعاون روستایی خریداری شده است.

ارویسی با بیان اینکه ۶۱ مرکز خرید تضمینی گندم در سطح استان کرمانشاه از ساعت ۸ تا ۲۱ آماده ارائه خدمت هستند، تصریح کرد: پیش بینی می شود خرید تضمینی گندم تا اواسط شهریور ادامه یابد.

 وی افزود: در مناطق گرمسیری مطالبات  کشاورزانی که تا دهم خرداد ماه گندم خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل داده‌اند به طور کامل پرداخت شده است.

ارویسی در پایان خاطر نشان کرد: ۱۰۰ درصد مطالبات کلزا کاران استان نیز به ارزش بیش از ۶۵۷ میلیون تومان به حساب کشاورزان گرامی واریز شده است .


١١:٠٤ پنج شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: