اخبار > تحقق وعده مسئولین در خرید تضمینی گندم از کشاورزان : 

          به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه  ؛ ماشاءاله ارویسی گفت : از ابتدای فصل برداشت گندم در استان کرمانشاه تا کنون بیش از 372 هزار و 395  تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کرمانشاهی خریداری شده است که از این مقدار بیش از 321  هزار و 325 تن بصورت تضمینی و بیش از 50 هزار و 804  تن نیز بصورت توافقی تحویل مراکز خرید سطح استان شده است .

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت : این مقدار خرید تضمینی گندم توسط 61 مرکز خرید تضمینی شامل 7  مرکز دولتی ، 40  سیلوی بخش خصوصی و 13  مرکز مباشر تعاونی روستایی  با نرخ مصوب پنجاه هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گندم ،  صورت گرفته است .

ارویسی گفت : بر اساس پیش بینی های سازمان جهاد کشاورزی ما امسال آمادگی خرید تضمینی حدود 400 هزار تن گندم را در سطح استان داشتیم که تا کنون بیش از 93 درصد این وعده با همت کشاورزان عزیز هم استانی و تلاش همکاران ما محقق گردیده است .

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه  همچنین با اعلام تحقق وعده پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان نیز اظهار داشت : خوشبختانه با تلاش مجموعه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و پیگیری های مجدانه استاندار محترم تمامی کشاورزانی که تا تاریخ بیستم تیر ماه گندم خود را تحویل مراکز خرید تضمینی داده اند 100 درصد مطالبات خود را دریافت نموده اند و بنابراین تا کنون بیش از 1485 میلیارد تومان از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان کرمانشاهی واریز شده است .

ارویسی میزان نیاز سالیانه استان به گندم را در حدود 250 هزار تن اعلام کرد و افزود : با وجود تمامی مشکلات از جمله خشکسالی شدید و کمبود بارش ها در سطح استان ، خوشبختانه امسال نیز بیش از نیاز مصرف استان گندم با کیفیت در سیلوهای استاندارد سطح استان ذخیره سازی شده است .


٠٩:٢٦ شنبه ٢٦ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: